Caribic Pizza

25 Tem 2013 Perşembe Elif Ş. Sırbistan, Belgrad, pizza, restoran
Caribic Pizza, Belgrad

Belgrad'da ayaküstü bir şeyler atıştırmak istiyorsanız, seçenekleriniz pizza, burek veya ćevapčići. Sokak üstündeki pizzacılar, dilim hesabı satıyorlar pizzayı ve üçgen bir kartonun üstünde alıp yolda yiyebiliyorsun.

Tahminimce aralarında en ünlü olanı Caribic Pizza. 1992'de Novi Sad'da kurulmuş ve daha sonra bir pizzacılar zincirine dönüşmüş. Belgrad'da ve Novi Sad'da 9 şubeleri var.

Carabic Pizza - fiyat
Carabic Pizza
Carabic Pizza - sıra

Bu pizzacı zincirinin dükkanları önünde günün her saatinde uzun kuyruklar oluyor. Slavija meydanında kaldığım ilk gece de bunlardan birini görüyorum. Gece yarısını geçmesine rağmen çok kalabalık. Karşısındaki McDonalds'a rağmen günün her saatinde de meydanın en kalabalık yeri burası.

Ertesi gün sıraya girip ben de deniyorum. 1 dilim pizza + içecek 180 dinar, yani 4 lira. Malzemesi bol, taze pizza için bu fiyat çok iyi.

Zamanında Makedon arkadaşım Jasmina Türkiye'ye geldiğinde pizzasının üstüne inatla ketçap dökmesini anlayamazdım. Sanırım bu bölgede pizza öyle yeniyor. Sormadan pizzamın üzerine ketçap ve kekik döküyorlar. Hiç fena değilmiş. Tabii bunu bir İtalyana söylerseniz şoke olur, o ayrı.