Pendik - Bostancı

31 Mar 2012 Cumartesi Elif Ş. Türkiye, İstanbul, Pendik, Bostancı, yürüyüş
Pendik-Bostanci

Bugünkü planlar yarına ertelenince, bir anda koca gün bomboş kaldı. Tam ne yapmalıyım, ne etmeliyim diye düşünürken Friendfeed'den Dreamtime Pendik - Bostancı arasını bir ara yürümeyi düşündüğünü yazdı. Bana da fena bir fikirmiş gibi gelmedi. Geçen yaz Kartal - Maltepe ve Maltepe - Bostancı arasını ayrı zamanlarda yürümüştüm. Pendik'e yürüyene kadar havalar soğumuştu.

balik-ekmek

Pendik'e varmak (Şişli'den) düşündüğümden çok daha fazla zamanımı aldı ve yordu. Pendik'teki İDO Feribot İskelesi'nden yürümeye başladığımda 15:50 olmuştu. 40 dakika kadar sonra Kartal'a varmıştım. Balık-ekmek ve çay sonrasında kıyafet değiştirip yola çıkmam yarım saat aldı.

Yürürken sırt çantası almak büyük ikilem yaratıyor bende. Bazen sırtımda çanta olduğu için terliyormuşum ve o yüzden sırt çantasındaki kıyafetlere ihtiyacım oluyormuş gibi geliyor. Yine de yedek kıyafet almadan yürüyüşe çıkmak da cesaret ister.

Pendik-Bostancı sahili, Avrupa yakasındaki sahillere göre çok daha sakin. Hele Bakırköy-Eminönü arasındaki sahilde çoğu zaman mangal dumanından önümü görmeden yürüdüğüm düşünülürse yürümek daha rahat. Bunun tek dezavantajı, ortada fazla insan olmadığından peşine takılan çıkabiliyormuş. Onu da atlatabilirsen sorun yok.

Arabaya-servis

Bu hattın bir artısı da arabaya servis saz ekibi olsa gerek.

Bostancı'daki Adalar İskelesi'ne vardığımda saat 19:40'tı. Kartal'daki 40 dakikalık yemek molasını ve 10 dakikalık Migros'ta kuru erik arama molasını çıkartırsam, bu yolu 3 saatte yürümüşüm.

Sahilden-adalar
Gun-batimi
Gun-batimi-2

Bu arada, bu sefer yanıma cici makinemi alamadım. O kadar yolda o ağırlık beni fazladan yorar gibi geldi. Emektar Canon Powershot'ımla çektim yukarıdaki fotoğrafları. Sanat eseri değiller, ama en azından yolu gözünüzün önüne getirmenize yardımcı olurlar diye düşündüm.

Demem odur ki: Yürümek iyidir.