Recebim

24 Tem 2013 Çarşamba Elif Ş. Recep İvedik, Koç Müzesi
Recep Koç Müzesi'nde

Recep İvedik'ten ne çektiğimi bi ben biliyorum. Zamanında liseden bir arkadaş, çok elitist olduğumu, halktan uzak kaldığımı (ne demekse) söyleyip beni zorla Recep İvedik 2'ye götürmüştü. Sağ olsun bileti de en ön sıradan almış ki hiçbir saniyesini kaçırmayayım. Film 107 dakikaymış, bana 507 dakika gibi gelmişti. İşin fenası, arkadaşım her sahnede kahkaha atıyordu, ondan kalkıp gidemedim de.

Recep uçakta 3
Recep uçakta 2
Recep uçakta

Yeğenim Baran da 8-9 yaşlarında pek severdi Recep İvedik'i. Ablamla beni ziyarete geldiklerinde yanında DVDsini getirmişti. Benimle izlemek istemiş. Onunla da Recep İvedik 1'i izlemiştik. Çocukcağız üzülmesin diye gıkımı çıkartamamıştım. O da benim filmi pek sevdiğimi zannetmiş, sonraki ziyaretinde bana şu Çin yapımı Recep İvedik bebeklerinden getirmiş hediye olarak. Yeğenimden aldığım ilk hediye olduğundan, salonda televizyonun yanında durur bebek. Manevi değeri var diye atamıyorum da.

Recep tankta 2
Recep trende 2
Recep helikopterde

Sıla, hediye seçimini en iyi yapan arkadaşımdır herhalde. Bugüne kadar oralardan buralardan benim için aldığı hediyelerin hiçbiri laf olsun diye değil. Ben neden hoşlanıyorsam, arar bulur. Gel gelelim, yolda giderken Recep İvedik bebeği görünce aklına ben gelmişim. Muhtemelen beni sinir etmek için bir tane de o almış. Etti mi sana 2 tane Recep.

Recep bankta
Recep başka tramvayda
Recep tramvayda

Sıla sağ olsun Koç Müzesi'ne gittiğimizde verdi hediyesini. Müzede elimde Recep İvedik'le gezme fikri bana başta utanç verici gelse de, sonra şopardık iyiden iyiye. Fotoğraf çektiren gelinleri ve damatları görünce dayanamadık, biz de Recebimi çektik. Aslında bunlardan eski usul bir fotoroman yapacaktık ya, sanırım yattı o iş. Ondan paylaşayım artık dedim.

Şimdi salonda 2 tane Recep İvedik bebeği var. Eve gelenler onları görünce ne düşünüyorlardır bilemem.