Şeftalili smoothie

14 Ağu 2014 Perşembe Elif Ş. şeftali, smoothie, şeftalili smoothie, içecek
Şeftalili smoothie

Bu akşam Ayşe'yi ve Elif'i görmek için İzmir'e gidiyorum birkaç günlüğüne. Dolapta kalan şeftalileri ne yapacağımı düşünürken de aklıma bu geldi. Aslında aklıma geç bile geldi.

Kışın mini mutfak robotum bozulduğunda, Philips'in buz kırma işlevi de gören bir modelini bulmuştum. Hem kokteyllere buz kırmak için kullanırım, hem de yaz geldiğinde smoothie yaparım diye düşünmüştüm, ama yazın başından beri gezindiğimden hiç sırası gelmemişti. Neyse, konuya döneyim.

Smoothie'yi (Türkçe bi isim bulmak lazım buna.) karlamadan bozma, buz buz değil de, bol meyveli ve biraz koyu seviyorum. Ondan içine azıcık da yulaf ekledim.

Malzemeler

Mutfak robotuna önce yulafı ve sütü koydum, yulafın yumuşaması için. 10 dakika kadar sonra şeftalileri (sadece çekirdeklerini çıkartarak, kabuklarını soymadan) ve diğer malzemeleri ekleyip karıştırdım.

Böylece yaklaşık 800 ml smoothie yapmış oldum. Pek beğendim. İçinde yulaf da olduğundan doyurucu oldu. Gelecek sefer azıcık da zencefil koymayı planlıyorum. İzmir'den döndüğümde hala şeftali kalmış olursa tabii.